fbpx

Jaka jest najpopularniejsza platforma społecznościowa na świecie?

Lider rynku jest oczywiście Facebook. FB Był pierwszą siecią społecznościową, która przekroczyła miliard zarejestrowanych kont i obecnie obsługuje ponad 2,85 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. I nawet takie awarie, jakie ostatnio mieliśmy okazję przeżyć, nie zagrażają temu potentatowi.

Firma jest obecnie właścicielem 4 największych platform mediów społecznościowych, z których każda ma pona d miliard aktywnych użytkowników miesięcznie:

  • Facebook (platforma podstawowa),
  • WhatsApp,
  • Facebook
  • Messenger
  • Instagram.

Ile osób korzysta z mediów społecznościowych?
Wiodące sieci społecznościowe są zwykle dostępne w wielu językach i umożliwiają użytkownikom łączenie się ze znajomymi ponad granicami geograficznymi, politycznymi lub gospodarczymi. Szacuje się, że w 2022 r. witryny sieci społecznościowych osiągną 3,96 miliarda użytkowników i oczekuje się, że liczby te nadal będą rosły, ponieważ korzystanie z urządzeń mobilnych i mobilne sieci społecznościowe coraz bardziej zyskują na popularności na wcześniej niedostatecznie obsługiwanych rynkach.

Czy takie statystyki pomogą Ci w biznesie?

Warto wiedzieć, jakie trendy panują na rynku. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać odpowiedni kanał dla siebie. Jeśli tworzysz tylko krótkie nagrania, poniżej 30 minut, albo live’y, nie musisz pojawiać się na YouTube. Jeśli natomiast Twoja firma nastawiona jest na szerzenie wiedzy, jesteś właścicielem firmy szkoleniowej, edukacyjnej i chcesz zdobywać popularność swoimi filmami, warto pojawić się na YT. Do krótkich filmików wystarczy Twojej firmie Facebook, Instagram i IGTV.

Leave a Comment